Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2023
![](https://static.wixstatic.com/media/a2f4e6_4b67058422aa4efd94d85c3e57a7c619~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_83,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/a2f4e6_4b67058422aa4efd94d85c3e57a7c619~mv2.jpg)
Ο Αθλητικός Σκακιστικός Όμιλος Ναυπάκτου (ΑΣΟΝ) “ΕΠΑΧΤΟΣ” διοργανώνει το ‘’1ο Τουρνουά Σκακιού Rapid Φοιτητών & Νέων Επιστημόνων Ναυπάκτου», με σκοπό η νέα γενιά των επιστημόνων να γνωρισθεί, να ανταλλάξει απόψεις και να μην αποκοπεί από τις ρίζες της .
Το τουρνουά θα διεξαχθεί με ελβετικό σύστημα επτά (7) γύρων και χρόνο σκέψης 10΄ + 3΄΄ ανά κίνηση, στις 28 & 29 Δεκεμβρίου 2023,στοNAFS Hotel,Παραλία Ψανής- Ναύπακτος.
Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι έχουν αποφοιτήσει από σχολεία της Ναυπάκτου ή έχουν καταγωγή από τη περιοχή της Ναυπάκτου και φοιτούν σε ανώτερα ή ανώτατα εκπαιδευτικά ιδρύματα ή φοιτούσαν τα προηγούμενα επτά χρόνια.
Για περισσότερες πληροφορίες στην ιστοσελίδα του συλλόγου www.asonepaxtos.gr
![](https://static.wixstatic.com/media/a2f4e6_996cb83f52d54a869d5bac0ebf830ab3~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_208,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/a2f4e6_996cb83f52d54a869d5bac0ebf830ab3~mv2.jpg)