Ηρακλής Μοναστηρακίου: Ήττα από τον Α.Γ.Ο.Γρ.Λιακατάς.

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα 29 Ιανουαρίου 2024

Εξ αρχής ο Ηρακλής Μοναστηρακίου είχε δύσκολο έργο απέναντι στο καλύτερο σύνολο του ομίλου και ίσως της κατηγορίας, εβαλε δύσκολα μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο 8-11 απ' εκείνο το σημείο και μετά ο Λιακατάς άνοιξε το ρυθμο και κατάφερε να προηγηθεί στο ημίχρονο με 21-34.

Στην τρίτη περίοδο ο Ηρακλής μπήκε παθιασμένος και κατάφερε να μειώσει την διαφορά στους 7 πόντους 5 λεπτά πριν το τέλος του δεκάλεπτου, σ'εκείνο το σημείο και μετά ανέλαβαν δράση οι επιτηρητες του αγώνα καθώς με συνεχόμενα σφυρίγματα έστελναν την αντίπαλη ομάδα στη γραμμή των ελεύθερων βολών κλείνοντας την διαφορά στους 12.

Στην τελευταία περίοδο ο Ηρακλής δεν μπόρεσε να επιστρέψει πάλι στο παιχνίδι καθώς η κούραση και η προσπάθεια που καταβάλλαν οι παίκτες του κοουτς Γιάννη Ράπτη ήταν εμφανή στα πρόσωπα τους με το τελικό σκορ 48-64 υπέρ της ομάδας του Αιτωλικού.

Ηρακλής Μοναστηρακίου: Γκρεκας 7(2),Σκαλιωτης 13,Τσιφτιλης 1, Αγγελοπουλος 2, Κατραουρας, Ρήγας 1, Νταουσανης, Παπουλιας 8(2), Καποδίστριας 4, Κουτρας 9, Ασβεστας 3