Ηρακλής Μοναστηρακίου: Μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί του Απόλλων Μεσολογγίου

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα 8 Ιανουαρίου 2024

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Ηρακλή Μοναστηρακίου επί του Απόλλων Μεσολογγίου. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Ηρακλή δυσκολεύτηκε να βρει λύσεις στην επίθεση και σε συνδυασμό με κάποια λάθη στην άμυνα βρέθηκε να προηγείται στο ημίχρονο για εναν πόντο. Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ηρακλή συνέχισαν να παίζουν νευρικά δίνοντας δικαιώματα στην ομάδα του Μεσολογγίου να περάσει για 3 πόντους μπροστά 7 λεπτά πριν τελειώσει η τρίτη περίοδος. Απ' εκείνη την στιγμή και μετά η ομάδα του Κουυτς Ράπτη παίζοντας ωραίο μπάσκετ μοιράζοντας την μπάλα κατάφερε να σπάσει την ζώνη που έπαιζε η ομάδα του Μεσολογγίου και ανοίγοντας τον ρυθμο πετυχαίνοντας κάποια εύκολα καλαθια . Στη τελευταία περίοδο οι παίκτες του Κόουτς ράπτη έφτασαν την διαφορά μέχρι και τους 24 με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται 43-64. Αξίζει να σημειωθεί ότι όλοι οι παίκτες του Ηρακλή πήραν χρόνο συμμετοχής σκοράροντας μάλιστα οι 8 από τους 12 Ηρακλής Μοναστηρακίου (Ραπτης): Αγγελόπουλος, Νταουσανης 2, Ρήγας, Γκρεκας 21(2), Ζήσιμος 2, Ντελαβογιας, Ασβεστας 2, Σκαλιωτης 8(1), Τσιφτιλης 2,Κουτρας 11,Παπουλιας 16(4), Καποδίστριας