Ηρακλής Μοναστηρακίου: Κακή εμφάνιση και ήττα στη Βόνιτσα.

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου 2023

Η ομάδα του Ηρακλή μπήκε νωθρά στον αγωνιστικό χώρο και υπέπεσε σε πολλά λάθη δίνοντας εύκολους πόντους στην ομάδα της Βόνιτσας κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 22-15.Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του κόουτς Ράπτη κατάφερε να μαζέψει τη διαφορά στο 26-23 χωρίς όμως να καταφέρνει να μπει μπροστά στο σκορ κλείνοντας το ημίχρονο 33-25.Στο δεύτερο ημίχρονο η έλλειψη συγκέντρωσης σε άμυνα και επίθεση οδήγησε την ομάδα του Ηρακλή σε συνεχόμενα λάθη μην μπορώντας να βρει αγωνιστικό ρυθμό τελειώνοντας την τρίτη περίοδο με σκορ 48-29.Στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα ο κόουτς Ράπτης έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες της ομάδας δοκιμάζοντας νέα σχήματα και με τον αγώνα να τελειώνει με την δίκαιη νίκη της Βόνιτσας με 71-52.Επομενος αγώνας του Ηρακλή Μοναστηρακίου είναι το Σάββατο με την αητητη ομάδα της Α.Λ.Φ.Α 93 στο κλειστο της Ναυπακτου

Διαιτητες: Γαληνας Χ. - Τσωλης

Δεκάλεπτα: 22-15, 11-10, 15-14, 23-13

Βόνιτσα (Γραψας Ιωάννης): Σταφυλας 1, Κορώζης 10 (2), Γράψας 10, Κοκολης 8, Πυρωτης 8, Μάγγος 15, Καλογεροπάνος 7, Μπακογιάννης 2, Μπουρσινός 10, Παππας, Φλωτσιος.

Ηρακλής Μοναστηρακίου (Ραπτης): Αγγελόπουλος 14, Σάββας, Μελικοκης, Νταουσανης, Ρήγας, Γκρεκας 20(3), Ζήσιμος 8,Δελαβογιας, Ασβεστας 6, Σκαλιωτης 3, Τσιφτιλης 1.