top of page

Α.Ε.Αλυζίας - Α.Ο.Λυγιάς : 1 - 1

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου 2023

Για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 1ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας, η ομάδα του Α.Ο.Λυγιά αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1, με αντίπαλο την Α.Ε. Αλυζίας, στο γήπεδο Κανδήλας.

Η ομάδα του Λυγιά παρότι παρατάχθηκε με πολλές απουσίες και χωρίς τερματοφύλακα, πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση. Έγινε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι, με εκατέρωθεν φάσεις, το οποίο θα μπορούσαν να το πάρουν και οι δυο ομάδες.

Μόλις στο 7ο λεπτό η ομάδα του Λυγιά θα βρεθεί πίσω στο σκορ, αλλά στην συνέχεια αντέδρασε, δημιούργησε ευκαιρίες και σε μια από αυτές κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο νεαρός Καλτσής Χάρης φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Το δεύτερο ημίχρονο είχε πολύ γρήγορο ρυθμό, όπως και γενικά όλο το παιχνίδι, είχε αρκετές φάσεις μπροστά στις δυο εστίες, όμως το αποτέλεσμα δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κυρίου Γκιάφη.