ΠΑΣ Ναυπάκτου: Επιστροφή στις νίκες για τις Κορασίδες

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου 2023

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ - ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ 59-33

Καλή εμφάνιση από τις Κορασίδες του ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ που επικράτησαν του Αίολου Αγυιάς με σκορ 59-33 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κορασίδων της ΕΣΚΑΗ. Οι παίκτριες του Αλέξανδρου Αγγελόπουλου ξεκίνησαν αγχωμένα το 1ο δεκάλεπτο του παιχνιδιού, με αποτέλεσμα να βρίσκονται στο τέλος της περιόδου μπροστά στο σκορ, με βραχεία κεφαλή για 2 πόντους. Στο 2ο δεκάλεπτο βρήκαν ρυθμό στο παιχνίδι τους, κυριαρχώντας στην ρακέτα και τελείωσαν το ημίχρονο με 33-23. Στο 2ο μέρος όχι μόνο θωράκισαν την άμυνα τους, αλλά πρόσφεραν και θέαμα στους φιλάθλους με πολύ καλές συνεργασίες στην επίθεση και πήραν μια άνετη νίκη.

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ (Αγγελόπουλος): Γεωργικοπούλου 6, Φράγκου 6, Σταθάτου 9, Πολονύφη 15, Φερεκίδη 5, Παπαθανασίου 6, Κάκκου Π. 4 , Λαούρδα Ε. 2, Σάββα 2, Κάκκου Στ., Λαούρδα Αντ 2.