top of page

Ηρακλής Μοναστηρακίου: Δεύτερη σερί νίκη

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2023

Μετά από ένα συγκλονιστικό φινάλε ο Ηρακλής Μοναστηρακίου επιβλήθηκε της Γ.Ο.ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ με 42-40. Η ομάδα του coach Ράπτη βρισκόταν καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα μπροστά στο σκορ παρόλο την μεγάλη αστοχία των παικτων της χωρίς να κινδυνεύει. Στην τρίτη περίοδο κάποια λάθη και η αστοχία έβγαλε εκτος ρυθμού την ομάδα του Ηρακλή με το σκορ της περιόδου να κρατιέται χαμηλό στο 28-25. Στην τέταρτη περίοδο η λάθος λειτουργία της ομάδας του Ηρακλή σε άμυνα και επίθεση έβαλε την Γ.Ο.Α για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ 2 λεπτά πριν το φινάλε. Όμως το πείσμα και ο χαρακτήρας που προσπαθεί να χτίσει η ομάδα του coach Ράπτη μπροστά σε ένα καταπληκτικό κοινό που τους έδωσε την ώθηση κατάφεραν να γυρίσουν τον αγώνα και να πετύχουν την δεύτερη σερί νίκη. ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ (Ράπτης Γιάννης): Μελικκόκης , Γκρέκας 16(4), Καραΐσκος 3, Ντελαβόγιας 2, Ασβεστάς 4 ,Σκαλιώτης 10(1), Αγγελόπουλος 7, Ζήσιμος ,Νταουσανης, Τσιφτιλής, Σάββας