ΠΑΣ Ναυπάκτου: Ήττα για τις Κορασίδες στην Περιβόλα

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2023

Ήττα για τις Κορασίδες του ΠΑΣ στην Περιβόλα

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ -  ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ 41 - 30

Στο ιστορικό γήπεδο του Απόλλωνα στην περιβόλα,  αγωνίστηκαν οι Κορασίδες του ΠΑΣ για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κορασίδων της ΕΣΚΑΗ, αποκομίζοντας πλούσιες εμπειρίες για το μέλλον. Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι παίκτριες του Αλέξανδρου Αγγελόπουλου ξεκίνησαν νωχελικά το παιχνίδι και βρέθηκαν πίσω στον σκορ με 19 – 4. Στο 2ο δεκάλεπτο αντέδρασαν επιθετικά και με καλή άμυνα μείωσαν με το κλείσιμο του ημιχρόνου, σε 28 - 18. Στο 2ο μέρος, η ομάδα της Ναυπάκτου προσπάθησε να επανέλθει, αλλά είχε να αντιμετωπίσει μια καλή ομάδα και καθώς δεν βρήκε αρκετές λύσεις στην επίθεση, γνώρισε την ήττα με σκορ 41 - 30 .

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ (Αγγελόπουλος): Γεωργικοπούλου 4 , Φράγκου 2 , Σταθάτου 10 , Πολονύφη 2 , Φερεκίδη , Παπαθανασίου 8 , Κάκκου Π. 1 , Λαούρδα Ε. 1, Σάββα, Κάκκου Στ. 2 , Λαούρδα Αντ