Α.Ε.Παλαιοπαναγιάς - Ηρακλής Αστακού: 5-1

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2023

Αθλητική Ένωση Παλαιοπαναγιας-Ηρακλής Αστακού 5-1

Ένα εύκολο απόγευμα για την Α.Ε.Παλαιοπαναγιας που επιβλήθηκε του Ηρακλή Αστακού με 5-1 .Η ομάδα του Νίκου Γεωργακοπούλου είχε την υπέροχη καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού. Στο 15’ θα κανει αναγκαστική αλλαγή τον αρχηγό της Σανίδα Γιώργο λόγω τραυματισμού και θα περάσει στο παιχνίδι ο Βαβάτσικος. Απο αριστερά θα μπει στην περιοχή ο Βουλγαριδης και θα κανει το 1-0.Μετα από κόρνερ του Βουλγαριδη στο πρώτο δοκάρι με κεφάλια ο Μπιμπας θα κανει το 2-0.Το 3-0 θα κανει ο Φραγκος στην επαναφορά από εκτέλεση πέναλτι που εκτέλεσε ο ίδιος αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας.Το 3-0 ήταν και σκορ ημιχρόνου όπου έδωσε την ευκαιρία στο Νίκο Γεωργακοπούλο να ξεκουράσει παίχτες και να δοκιμάσει αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές.Στο ημίχρονο θα κανει 2 αλλαγές περνώντας στον αγώνα τον Πιρρα αντί του Λαουρδεκη και τον Λυκογιαννη αντί του Ντζουμανη.Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε ο ρυθμός και είχε πολύ λίγες φάσεις.Αλλες δυο αλλαγές θα κανει η Α.Ε.Παλαιοπαναγιας περνώντας στο παιχνίδι τον Νασοπουλο αντί του Μπιμπα και τον Κουτσια αντί του Μπιμπα.Ο νεοεισελθών Νασόπουλος με ωραία ενέργεια από αριστερά θα κανει το 4-0.Η ομάδα του Ηρακλή Αστακού θα κανει το 4-1.Το τελικό 5-1 θα διαμορφώσει ο Κουτσιας με πέναλτι.

ΑΕΠαλαιοπαναγιας (Νίκος Γεωργακόπουλος πουλος): Μαρκόπουλος, Ντζουμανης, Βουλγαριδης, Λαουρδεκης, Μιχαλοπουλος, Ραμμος, Γιαννοπουλος, Καποδιστριας, Μπιμπας, Σανίδας, Φραγκος