ΠΑΣ Ναυπάκτου: Συνεχίζουν αήττητοι οι Έφηβοι

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2023

ΗΦΑΙΣΤΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ 50-69

Σε μία εύκολη νίκη έφτασαν οι έφηβοι του ΠΑΣ Ναυπάκτου καθώς επικράτησαν στο κλειστό γυμναστήριο του Αιγίου του τοπικού Ήφαιστου/Αχιλλέα με σκορ 50-69, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β΄ Κατηγορίας των Εφήβων της ΕΣΚΑΗ. Από το ξεκίνημα του αγώνα οι παίκτες του ΠΑΣ με πιεστική άμυνα και με γρήγορο ρυθμό στην επίθεση πήραν προβάδισμα στο σκορ με 04-22 στο 1o δεκάλεπτο και 25-38 στο ημίχρονο. Ίδια εικόνα και στην επανάληψη με τον coach Γιώργο Σταθάτο να μοιράζει το χρόνο συμμετοχής και στους 12 παίκτες που είχε στη σύνθεσή του παίρνοντας πολύτιμες εμπειρίες για τη συνέχεια του Πρωταθλήματος και να φτάνουν σε ένα ακόμη ροζ φύλλο αγώνα.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα της Ναυπάκτου ο Τσάτσος, που έκανε ρεκόρ καριέρας σημειώνοντας 32 πόντους και τον ακολούθησαν οι Λαούρδας και Στάικος που σκόραραν από 10 και 9 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα:4-22, 21-16, 11-16, 14-15

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ (Σταθάτος): Λαούρδας 10, Γερόπαπας, Ζαχαριάς 2, Τσάτσος 32, Καραβασίλης, Ανδρεόπουλος 2, Στάικος 9(1), Μελίστας, Σταμάτης 2, Παππά 4, Φούντας 4, Μήτσος 2.